fbpx
 • 2
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • lavandule

 REGAL SELSON

 

Lupy jsou fyziologickým problémem, ovlivňující emocionální stav, sebevědomí a navazování mezilidských vztahů.

Co způsobuje tvorbu lupů?

Buňky vlasové pokožky se obnovují za  25-30 dní. Tento proces neprobíhá u všech buněk zároveň, a proto nepozorujeme odpadající bílé částice. Pokud je organismus nějakým způsobem narušen, může tento proces probíhat rychleji, a to za 6-7 dní. Při takovémto rychlém cyklu buňka není schopna dozrát a ztratit svoji vlhkost, ale je uvolněna a vytlačena nově tvořící se buňkou. Padající buňky se seskupují a vytvářejí lupy. V tomto případě hovoříme o seboroické dermatidě, která se projevuje svěděním a zarudnutím pokožky hlavy.  Když tyto mrtvé buňky padají, jedná se o suché lupy. Pokud se tyto buňky lepí po pokožce hlavy, a to z důvodu hyperseborei, jedná se o mastné lupy.

Zároveň je na naší pokožce hlavy stále přítomna kvasinka Pityrosporum Ovale.  Při změně pH jejího přirozeného prostředí, které je zapříčiněno nějakou poruchou organismu, začíná se množit a způsobuje zánět.

Možné důvody, zapříčiňující tvorbu lupu:

 • Narušená funkce mazových žláz;
 • Hormonální nerovnováha;
 • Problémy s trávící soustavou;
 • Snížena imunita;
 • Nezdravý způsob života a znečištěné životní prostředí;
 • Používání velkého množství stylingových přípravků

Na každého z nás působí alespoň jedna z příčin vedoucí k vzniku lupů a následného nepříjemného pocitu z jejich přítomnosti na pokožce hlavy.  

Po dlouhém výzkumu a testování jsme zjistili, že aktivní složkou, která zároveň bojuje s oběma příčnami výskytu lupů, je sulfid selénový.  Má silný antifungální účinek a omezuje zvýšené šupinatění, zarudnutí a svědění hlavy. 

Dávkování je 1% - správné množství pro eliminaci problému s lupy. 

Když jsme rozpracovávali šampony Regal Selson, chtěli jsme vytvořit výrobek, který odstraní lupy a bude šetrný k vlasům. Z tohoto důvodu tyto výrobky obsahují složení s dvojím účinkem – pečují o zdravou pokožku hlavy a krásné vlasy.

Šampon

Typ vlasů

Aktivní složky

Účinek

Hojivý šampon proti lupům

pro normální až suché vlasy

kofein a vitamin РР

stimuluje růst zdravých vlasů, zvyšuje mikrocirkulaci ve vlasových koříncích, chrání buňky před poškozením

Hloubkově čistící šampon proti lupům

pro normální až mastné vlasy

jíl a mentol  

Mentol zklidňuje svědění vlasové pokožky,  osvěžuje a tonizuje.

Jíl snižuje zvýšenou sekreci mazových žláz a přidává vlasům hedvábnou jemnost a lesk.

Zklidňující šampon

pro všechny typy vlasů

Bisabol a výtažek ze zeleného čaje

Bisabol má neuvěřitelný zklidňující účinek, hojí drobné ranky, zapříčiněné svěděním pokožky hlavy. Výtažek ze zeleného čaje dodává vlasům energii, vitalitu a lesk.

 

Tato tabulka může být přenesena do kruhového diagramu. Ve středu bude kruh, do kterého se napíše 1% sulfid selénový na odstranění lupů. Další kruh bude rozdělen do 3 segmentů různých šamponů, poté se uvedou aktivní složky a způsob, jakým působí na vlasy.

 

 

Dalším efektem kromě těchto účinků je, že se budete cítit dobře, navrátí se vaše sebedůvěra a nebudete pociťovat žádné rozpaky při komunikaci s ostatními.